• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Poznawanie krajów Beneluksu – pociągiem

Poznaj skarby Bałkanów
Półwysep Bałkański jest obecnie uważany za jeden z najbardziej interesujących regionów Europy. Pomimo tego, że historia znajdujących się w nim państw zazwyczaj nie należy do najłatwiejszych – w końcu całkiem niedawno odbyło się tam kilka wojen – to jednak w chwili obecnej jest to w stu procentach bezpieczny region który może być rewelacyjną propozycją dla każdego, kto tylko chce wybrać się na faktycznie idealne wakacje.
Niezwykle ciekawym i równocześnie trochę niedocenianym państwem bałkańskim jest Serbia. Sama jego kultura może być niezwykle ciekawa, ponieważ Serbowie – podobnie jak Polacy – zaliczają się do ludów słowiańskich, w związku z czym nawet w ich języku usłyszymy bardzo wiele znajomych słów. Równocześnie na Bałkanach od zawsze ścierały się ze sobą różne kultury, co jednak uczyniło z Serbii jeszcze atrakcyjniejsze miejsce. Sama tylko jej stolica, Belgrad, ma do zaoferowania bardzo wiele wspaniałych zabytków które niewątpliwie będą w stanie zachwycić każdego pasjonata historii.
Oprócz tego Serbia jest również krajem oferującym niesamowite krajobrazy, dzięki czemu spędzone w niej wakacje będą dla każdego z nas jeszcze przyjemniejsze. Naprawdę warto nieco się nią zainteresować, bowiem niewątpliwie jest to kraj godny poznania!

1. Zajrzyj tutaj

2. Sprawdź stronę

3. Przejrzyj

4. Tutaj

5. Sprawdź tutaj

Categories: Podróże

Comments are closed.